Müşteri Veritabanı Güvenliği :
JetMail müşteri veritabanında kayıtlı olan tüm kurumsal ve kişisel bilgiler, en yüksek elektronik ve fiziksel güvenlik standartlarında şifrelenerek saklanmaktadır.

İşlem Güvenliği :
İşlem güvenliği açısından JetMail yüksek kalitede internet sunucularında barındırılmaktadır. Uygulama sunucusu veritabanı sunucusu ve veri yedekleme sunucularımız ayrı sunucularda çalışmaktadır.

İletişim Güvenliği :
Sunucularımızla yapılan her türlü iletişim SSL ile şifrelenmektedir. JetMail ürün sunucularımızla SSL sertifikası üzerinden iletişim kurmaktadır. SSL sertifikası ile iletişim ile gelen ve giden veri trafiği bu iletişim hattının arasına giren 3. parti bir yazılım tarafından çözülememektedir.

Gizlilik İlkesi :
JetMail platformu üzerinden geçmiş tüm toplu mail gönderileri ve kayıtlı veritabanı için müşterisi ile gizlilik ilkelerini benimser, oluşan müşteri kayıtları tamamen müşteriye ait ve özeldir. Bu kayıtların güvenliği ve gizliliği ilkesi BIOTEKNO’nun çalışma esaslarından biridir.

Opt-out politikası:

Maili alan kullanıcılar ilgili firmadan bir daha mail almak istemez ve mail listelerinden çıkmak isterlerse, mail kampanyasının altında bulunan çıkış linkine tıklayarak üyelik iptali yapabilirler. Üyelik iptali yapan kullanıcıların statüsü, JetMail sistemi tarafından otomatik olarak güncellenir ve ilgili mail adresine bir daha mail gönderilmez.