Gönderdiğiniz mailler kimlik avı amaçlı görünebilir. Buna Phishing denir. Örneğin bir bankadan gelmiş gibi görünen fakat içeriğinde farklı bilgiler veren, sizden bilgi yazmanızı isteyen bir mail kimlik avıdır. ISS ler (İnternet servis sağlayıcıları) bu tarz mailleri engellemektedir. Bu yüzden sizin de maillerinizi bu tarz kimlik avı içerikli maillerden benzersiz olarak hazırlamanız gereklidir.

Kimlik Avı Epostası Gibi Görünmek

Maillerinizin içinde, “Kimliğinizi doğrulayın”, “Bu siz misiniz?” gibi cümleler kullanmak  gönderdiğiniz mailin kimlik avı olarak algılanmasına neden olur ve bu spam olarak işaretlenir.

Ly ya da ow.ly gibi kısaltma kullanmak göndericinin gerçek kimliğini gizlediğinden spam olma ihtimali yüksektir.

Mail Dili Önemlidir

Mail içinde kullanılan dil ve kullandığınız kelimelerin bilinirliği önemlidir. Anlamı sözlükte bulunmayan kelimeler spam filtrelerinden başarıyla geçmez, takılır.

Örneğin markanız sözlükte anlamı olmayan bir kelime ise, marka adını metin içinde geçirmek yerine, görselinizde kullanın.

Mailde Satış Yapmayın

Mail içeriğinizde okuyuculara Satın Al, Hemen Al ifadeleri ile zorlama yapmayın. Bu spam filtrelerine takılmasa da, okuyucuların maillerinizi silmesine neden olur. Bu da bir süre sonra gönderici adınızın kara listeye düşmesine sebebiyet verebilir.